Hazai siker a Steelers II. ellen

Egyértelmű esélyese volt az Eger Heroes a Miskolc Steelers 2 elleni párharcnak. Ezt be is bizonyította a meccsen, hiszen gyakorlatilag megsemmisítő vereséget mért a tavalyi HFL ezüstérmes alakulat másodikszámú csapatára.30704811_1793799197307562_375779225736577024_o

A Hősök érvényesítették a papírformát már az első félidőben. Először Vakarcs Gergő futott egy 25 yardos TD-t, majd Bleszity Erik 80 yardos elkapott touchdownja duplázta meg az előnyt. Bíró Tibor irányító a második hatpontos után plusz két egységet hozzárakott az Eger fórjához. Ugyan Bodnár Benedek és Szegedi Kristóf egy TD-sre hozta vissza a csapatot, a hazaiak a második negyedben újfent lehengerlő teljesítményt nyújtottak. Kozma Bálintnak sikerült elérnie egy safetyt, ezt követően pedig Vakarcs futott újabb touchdownt. A védelem a safety után egy interception return TD-t is összehozott Petrény Norbert révén. Eddig nagy meglepetés nem volt, 29-7-re vezetett a vendéglátó.30725629_1793798773974271_2331612469392310272_o

A folytatásban is domináltak a Hősök. Bleszity Erik elkapásával melegítettek be, majd Petrény Norbert egy újabb labdát leszedett a levegőből. Ezután az egri fiatalság vette kezébe a meccset Boján Sándor egy 48, majd egy 85 yardos TD-t futott. Az elsőnél a saját, a másodiknál pedig Vakarcs megiramodásából lett 2-2 pont. A végeredményt pedig Vakarcs Gergő harmadik touchdownja után Spisák Erik kétpontosa állította be. A Heroes 59-7-tel nyerte meg a találkozót és erődemonstrációt tartott ezzel hazai pályán.

Fotók: mafsz.org, Fotohozman

Eger Heroes-Miskolc Steelers 59-7 (14-7, 15-0, 14-0, 16-0)
Pontszerzők: Vakarcs Gergő 3 TD, Boján Sándor, Bleszity Erik 2-2 TD, Petrény Norbert 1 TD, Kozma Bálint 1 S, Bíró Tibor, Vakarcs Gergő, Boján Sándor, Spisák Erik 1-1 PAT, Jokkel Erhard 1 XP, valamint Bodnár Benedek 1 TD, Szegedi Kristóf 1 XP.